Ameryko dlaczego! - piąta książa z dziedziny samotranscendencji!

Data publikacji:
W piątej książce z dziedziny samotranscendencji, Michał Konieczny stara się odpowiedzieć na nurtujące miliony osób pytania związane z nielogicznymi wyborami do jakich coraz częściej dochodzi na świecie.

Dlaczego nastąpiła zmiana Partii Rządzącej na inną, która wydaje się nie rozumieć iż inni mogą pragnąć lub czuć inaczej. Dlaczego Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej, podświadomie czując, że odseparowując się od innych nacji, dokonują właściwego wyboru,. W końcu, dlaczego czterdziestym piątym Prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump?

Politycy, eksperci, reporterzy, dziennikarze i każdy z nas z osobna zastanawia sią dlaczego tak nieoczekiwane i nielogiczne wydarzenia coraz cześciej mają miejsce.

Komentatorzy polityczni prześcigają się w ustaleniu co tak naprawdę, było główną przyczyną podejmowanych przez miliony ludzi decyzji. Rzeczowe fakty, racjonalne powody nie potrafią wyjaśnić zaistniałych sytuacji. Najczęściej wskazuje się na zmęczenie materiałem u obecnych elit, niepokój, wątpliwość i strach. Te czynniki wydają się kierować nielogicznymi decyzjami. Pytanie które jednak należy postawić, to dlaczego odczuwamy ten strach, lęk i niepokój? Dlaczego pomimo ogromnych starań polityków, coraz bardziej wzrastają w nas niepożądane stany emocjonalne?

Wybory których dokonujemy oparte są na fundamencie świadomości jaką posiadamy. Ona jest przyczyną tego że Donald Trump czy Andrzej Duda wybrani zostali na Prezydentów. Wydarzenia, które nas spotykają i będą spotykać coraz częściej są lustrznym odbiciem naszej świadomości lęku, strachu, niepokoju.

Mamy dwie drogi.

  • Jedna, samotranscendencji tzw. Proaktywnej Przemiany Świadomości, która pozwoli na uniknięcie negatywnych wydarzeń, czekających nas w przyszłości.
  • Druga, to coraz większe wyzwania z jakimi ludzkość bedzie musiala się konfrontować, aż do momentu zrozumienia że za chaos który nastał, jest odpowiedzialna nasza świadomość.